Moruše Výživa Fakty A Prínosy Pre Zdravie

» » Moruše Výživa Fakty A Prínosy Pre Zdravie

Osviežujúco šťavnaté, kyslé a sladké moruše sú skutočne bohatá na početné zdravotné výhody flavonoidov fyto-živín.

Botanicky, bobule sú získané zo stromu priadky morušovej patriacich do čeľade Moraceae v rámci rodu: Morus. Vedecký názov: Morus nigra. L. V španielčine, plody sú známe ako moras.

Kliknite tu kúpiť Mulberry výpis z oficiálnej webovej stránky
Moruše Výživa Fakty A Prínosy Pre ZdravieViac ako sto druhov morus existujú. V taxonómii, druhy všeobecne sú identifikované farbu plody (bobule), ale farba puky a listy. Takže, morus rastlina môže vystavovať bobule rôznych farieb (čierna, fialová, červená, biela, atď) v tom istom závode.

Tri druhy boli uznané pre ich hospodársky význam.

 • Moruše bielej (Morus alba) je natívne na východnej a strednej Číne.
 • Červené alebo americký moruše (Morus rubra) je natívne na východnej časti Spojených štátov.
 • Moruše čiernej (Morus nigra) je domáci v západnej Ázii.
Moruše sú veľké, listnaté stromy rodák do teplých miernych a subtropických oblastiach Ázie, Afriky a Južnej Ameriky. Technicky vzaté, plody moruše je súhrn drobné plody usporiadané pozdĺžne okolo stredovej osi ako blackberry alebo ostružín. Každé ovocie opatrenia 2-5 cm dlhé. Väčšina druhov, sú tieto plody fialová-červená keď dozrievajú; však môžu byť biele, červené, fialové alebo viac farieb v rovnakého ovocia.

Kliknite tu kúpiť Mulberry výpis z oficiálnej webovej stránky

Zdravotné prínosy z moruše

 • Chutné, mäsité a šťavnaté moruše s nízkym obsahom kalórií (len 43 kalórií na 100 g). Obsahujú zdraviu prospešné fyto-živín zlúčeniny ako polyphenol pigmentu antioxidantov, minerálov a vitamínov, ktoré sú nevyhnutné pre optimálne zdravie.
 • Moruše sú značne vysoké množstvo flavonoidov fenolických fytochemikálie nazývaných antocyaníny. Vedecké štúdie ukázali, že spotreba bobule majú potenciálne zdravotné účinky proti rakovine, starnutie a neurologické ochorenia, zápal, cukrovka, a bakteriálnych infekcií.
 • Bobule obsahujú resveratrol, ďalší antioxidant flavonoid polyfenolov. Resveratrol chráni proti riziko mŕtvice zmenou molekulárnej mechanizmy v cievach; zníženie ich náchylnosť na poškodenie cez znížil aktivitu angiotenzín (systémové hormónu spôsobuje zúženie krvných ciev, ktoré by zvýšiť krvný tlak) a zvýšenej produkcii hormónu vazodilatačných, oxidu dusnatého.
 • Okrem toho, tieto plody sú vynikajúcim zdrojom vitamínu c (36.4 mg na 100, približne 61% RDI), ktorý je tiež silný prírodný antioxidant. Konzumáciu potravín bohatých na vitamín C pomáha telu rezistenciu proti infekčným agens, proti zápalom a upratovať škodlivé voľné radikály.
 • Ďalej, plody obsahujú aj malé množstvo vitamínu a, vitamínu E a vyššie antioxidanty. Spotreba moruše poskytuje inú skupinu zdraviu prospešné flavonoidov polyfenolických antioxidanty luteín, zea-xanthin, ß-karotén a a-karoténu v malej, ale najmä významné sumy. Celkovo tieto zlúčeniny pomôže konať ako sa chrániť pred škodlivými účinkami kyslíka-odvodil voľných radikálov a reaktívnych kyslíkových druhů (ROS), ktoré hrajú úlohu v starnutia a rôznych chorobných procesov.
 • Zea-xanthin, dôležité výživové karotenoid selektívne sústreďuje do sietnice lutea makula, kde to myšlienka aby antioxidačné funkcie a chráni sietnicu pred škodlivými lúčmi ultrafialové svetlo-filtrovanie akciami.
 • Moruše sú vynikajúcim zdrojom železa, ktoré je zriedkavé funkcia medzi bobule, obsahujú 1,85 mg/100 g ovocia (asi 23% RDI). Železa sú súčasť hemoglobínu v červených krvinkách, určuje schopnosť kyslík-niesť krv.
 • Sú tiež dobrým zdrojom minerálnych látok, ako draslíka, mangánu a horčíka. Draslík je dôležitou súčasťou buniek a telesných tekutín, ktorá pomáha kontrolu srdcovej frekvencie a krvného tlaku. Mangán sa používa v tele ako kofaktor pre antioxidantom enzýmu superoxid dismutázy.
 • Sú bohaté na skupinu B-komplex vitamíny a vitamín K. obsahujú veľmi dobré množstvo vitamín B-6, niacínu, riboflavínu a kyselina listová. Tieto vitamíny sú funkcie ako co-faktory a pomôcť telu v metabolizme sacharidov, bielkovín a tukov.
Moruše bielej najmä sú sviežim a chutné ako ich kolega biele a červené odrody. Ich vrchol sezóny je máj až August, zatiaľ čo ostatné dve odrody sú dostupné do neskorej jari.

V obchodoch, Hľadať mäsité bobule sviežim a ťažké v rukách. Vyhnúť pohmožděný, krvácanie a vpadli bobule.

Raz doma, uchovanie v zip puzdro neumývať vnútri chladničky kde zostávajú čerstvé až týždeň. Moruše pokaziť pomerne rýchlo. Jesť, bobule umyť v studenej vode v nádobe (misky) namiesto v tečúcej vode. Týmto spôsobom sa vyhnete zranil ich. Táto metóda tiež prináša plody na izbovú teplotu a zlepšuje ich chuť a chuť.

Kliknite tu kúpiť Mulberry výpis z oficiálnej webovej stránky

Príprava a servírovanie metódy

Po vyčistení, jemne pat je suchý mäkkou handričkou. Postarať stlačiť alebo stlačiť bobule inde bude škvrna handričku, ruky atď. Potom čalúnenia preč jeho stopky jednoducho zvieranie preč s prstami alebo buď pomocou malé nožnice alebo krájanie nožom.

Bobule našli svoje jedinečné miesto v kuchyni, je to jednoduché moruše koláč alebo trochu zložitejší moruše vína; ich zvýhodnili v rôznych receptov.

Tu je niekoľko tipov, porcie:

 • Čerstvé moruše sú všeobecne požitiu ako sú bez akýchkoľvek dodatkov.
 • Oni dobre premiešajte s inými šaláty bobule.
 • Môžu byť skvelé občerstvenie medzi jedlami.
 • Moruše sú zvýhodnený v džemy, želé, koláč sirupy atď.
 • Sušené moruše možno koláče výplne, moruše vdolky, cookies, koláče, atď.
 • Používajú sa v ľad-krémy, koktaily a jogurt jahody, maliny, atď.
Kliknite tu kúpiť Mulberry výpis z oficiálnej webovej stránky