סירופ תזונה עובדות ונתונים יתרונות בריאותיים

» » סירופ תזונה עובדות ונתונים יתרונות בריאותיים

ומרעננת סירופ עסיסיים, חמוץ ומתוק הם אכן עשירים בבריאות רבים הנהנים פלבנואיד פיטו-חומרים מזינים.

. Botanically, התותים מתקבלים מן העץ silkworm השייכים למשפחת תותיים בתוך הסוג: Morus. שם מדעי: Morus nigra. ל' בספרדית, התותים מכונים moras.

לחץ כאן כדי לקנות התות לחלץ מהאתר הרשמי
סירופ תזונה עובדות ונתונים יתרונות בריאותייםיותר מ-100 מינים של morus קיימים. ב טקסונומיה, מינים בדרך כלל לזהות את הצבע של הפירות (פירות יער) אלא לפי הצבע של ניצני פרחים ועלים. אז, צמח morus יכול להפגין גרגרים בצבע שונה (שחור, סגול, אדום, לבן, וכו) על אותו צמח.

שלושה מינים זוהו על חשיבותם הכלכלית.

 • התות לבן (Morus אלבה) הוא יליד מזרח ומרכז סין.
 • אדום או אמריקאי התות (Morus רוברה) הוא יליד במזרח ארצות הברית.
 • התות השחור (Morus nigra) הוא יליד דרום-מערב אסיה.
סירופ הם גדולים, נשירים עצים חם, ממוזג, וסוב של אסיה, אפריקה, אמריקה הצפונית והדרומית. טכנית, הפרי הוא צבירה של פירות קטנים מסודרים longitudinally סביב הציר המרכזי blackberry או פטל. כל פרי מודד 2-5 ס מ באורך. רוב המינים, גרגרים אלה הם סגול-אדום כאשר להבשיל; עם זאת, הם יכולים להיות לבן, אדום, סגול או צבעים מרובים על אותו הפרי.

לחץ כאן כדי לקנות התות לחלץ מהאתר הרשמי

היתרונות הבריאותיים של סירופ

 • סירופ טעים, בשרני, עסיסיים הם דל קלוריות (רק 43 קלוריות לכל 100 גרם). הם מכילים בריאות קידום תרכובות פיטו-מזין כמו נוגדי חמצון פיגמנט פוליפנול, מינרלים וויטמינים החיוניים לבריאות אופטימלית.
 • סירופ יש כמויות גבוהות באופן משמעותי של פלבנואיד בעל תאים פנוליים פיטוכימיקלים בשם אנתוציאנין. מחקרים מדעיים הראו שצריכת של פירות יער יש השפעות בריאותיות פוטנציאליות נגד סרטן, הזדקנות ומחלות נוירולוגיות, דלקות, סוכרת, זיהומים חיידקיים.
 • התותים מכיל רזברטרול, נוגד חמצון של פלבנואיד פוליפנול נוסף. רזברטרול מגן מפני הסיכון לשבץ על ידי שינוי המנגנונים המולקולריים בכלי הדם; הפחתת הרגישות שלהם כדי לגרום נזק דרך ירידה בפעילות של אנגיוטנסין (הורמון מערכתית גרימת התרחבות כלי דם זה להעלות את רמת לחץ הדם) והגדילה את ייצור ההורמון מרחיב כלי דם, תחמוצת החנקן.
 • בנוסף, גרגרים אלה הם מקור מצוין של ויטמין C (מ ג 36.4 לכל 100, כ- 61% RDI), אשר הוא גם נוגד חמצון טבעי רב עוצמה. הצריכה של מזונות עשירים ב ויטמין C עוזר לגוף לפתח עמידות נגד מדבקים, מונה דלקת, ניקוי רדיקלים חופשיים מזיקים.
 • יתרה מזאת, התותים גם להכיל כמויות קטנות של ויטמין A, ויטמין E, ובנוסף נוגדי חמצון הנ. הצריכה של התות מספק קבוצה נוספת של בריאות קידום פלבנואיד polyphenolic נוגדי חמצון כגון לוטאין, zea-xanthin, ß-קרוטן-קרוטן קטן אך בעיקר כמויות משמעותיות. בסך הכל, תרכובות אלו לסייע לשמש להגן מפני ההשפעות המזיקות של חמצן-derived רדיקלים חופשיים, מינים חמצן תגובתי (ROS) כי תפקיד הזדקנות ותהליכים מחלות שונות.
 • . זיה-xanthin, קרוטנואיד תזונתיים חשובים מתרכזת באופן סלקטיבי לתוך macula lutea ברשתית, שבו חשבתי לספק נוגד חמצון הפונקציות ו מגן על רשתית העין מפני הקרניים האולטרה סגולות המזיקות באמצעות פעולות סינון אור.
 • סירופ הם מקור מצוין של ברזל, אשר היא תכונה נדירה בין פירות יער, מכילים 1.85 מ"ג/100 גרם של פירות (בערך 23% RDI). ברזל, להיות מרכיב של המוגלובין בתוך כדוריות דם אדומות, קביעת הקיבולת נושא החמצן של הדם.
 • הם גם מקור טוב של מינרלים כגון אשלגן, מנגן, מגנזיום. אשלגן הוא מרכיב חשוב של התא לבין נוזלי הגוף המסייעת לשליטה קצב הלב ואת לחץ הדם. מנגן משמש על ידי הגוף כגורם משותף עבור האנזים נוגד חמצון, סופראוקסיד דיסמוטאז.
 • הם עשירים בקבוצה B-קומפלקס של ויטמינים, ויטמין K. להכיל כמויות טוב מאוד של ויטמין B-6, ניאצין, ריבופלבין, חומצה פולית. ויטמינים אלה הם פונקציה כפי בשיתוף גורמים ולעזור לגוף בחילוף החומרים של פחמימות, חלבונים ושומנים.
סירופ לבן בפרט נמצאים מתובלת וטעימה יותר מאשר זנים אחרים שלהם, אדום ולבן. בשיא העונה שלהם נמצא מאי עד אוגוסט שני הזנים אחרים זמינים בשלהי האביב.

בחנויות, חפשו גרגרים בשרי מתובלת וכבד בידיים. הימנע גרגרים החבול, דימום, שקועות.

פעם אחת בבית, לשמר אותם בכיס zip רחוץ בתוך מקרר היכן הם נשארים טריים במשך שבוע. סירופ לקלקל די מהר. לאכול, לשטוף את התותים במים קרים בתוך מיכל (קערה) במקום, מים זורמים. בדרך זו, תימנע ופצעו אותם. שיטה זו גם מביא את התותים לטמפרטורת החדר, משפר טעם וטעם שלהם.

לחץ כאן כדי לקנות התות לחלץ מהאתר הרשמי

שיטות הכנה ומשרת

לאחר ניקוי, בעדינות מלטף אותם באמצעות מטלית רכה. . שמור על עצמך לא כדי לסחוט או הקש את התותים אחר הם אכתים בד, יד, וכו '. לאחר מכן, לקיטום סופו גזע מאת פשוט צובט את האצבעות, או גם באמצעות מספריים קטנות או סכין שנגזזה.

התותים מצאו את מקומם הייחודי במטבח, יהיה זה פאי תות פשוט או יין תות קצת יותר מסובך; הם נמצאים העדיף במגוון מתכונים.

הנה כמה טיפים הגשה:

 • סירופ טריים בדרך כלל נאכלים כמו שהם ללא כל תוספות.
 • מערבבים היטב עם סלטים אחרים ברי.
 • הם יכולים להיות חטיף נהדר בין הארוחות.
 • סירופ הם העדיף ריבות, ג'לי, סירופים טארט, וכו '.
 • סירופ מיובשים יכולים לשמש פאי סתימות, מאפינס התות, עוגיות, עוגות, ועוד.
 • הם משמשים, גלידות, שייקים, יוגורט כמו תותים, פטל, וכו '.
לחץ כאן כדי לקנות התות לחלץ מהאתר הרשמי