Dutlar Beslenme Ve Sağlık Faydaları

» » Dutlar Beslenme Ve Sağlık Faydaları

Canlandırıcı etli, ekşi ve tatlı dutlar flavonoid bitki besin yararlanan çok sayıda sağlık gerçekten zengin.

Botanik, çilek ipekböceği ağaç cinsi içinde Dutgiller ailesine ait elde edilir: Morus. Bilimsel adı: Morus nigra. L. İspanyolca olarak çilek moras bilinir.

Dut ayıklamak resmi web sitesinden satın almak için tıklayınız
Dutlar Beslenme Ve Sağlık FaydalarıFazla yüz tür: morus adlı biri yok. Taksonomi içinde türler genellikle meyve (çilek) renk değil ama rengine yaprak ve çiçek tomurcukları tarafından tanımlanır. Yani, morus bitki farklı renkli meyveler (siyah, mor, kırmızı, beyaz, vb) aynı bitki sergilemek.

Üç tür ekonomik önemini kabul edilmiştir.

 • Beyaz dut (Morus alba) Doğu ve orta Çin'e doğal.
 • Kırmızı veya Amerikan dut (Morus rubra) Amerika Birleşik Devletleri için yerli.
 • Kara dut (Morus nigra) Batı Asya'ya yerli.
Dutlar büyük, yaprak döken ağaçlar, Asya, Afrika ve Amerika'nın sıcak, ılıman ve subtropikal bölgelerde yerli vardır. Teknik olarak, küçük meyveler boyuna böğürtlen ya da Karadut olduğu gibi Merkez ekseni etrafında düzenlenmiş toplanan dut meyvedir. Her meyve 2-5 cm uzunluğunda ölçer. Çoğu türler içinde mor-kırmızı olduğunda olgunlaşmak bu meyveleri vardır; Ancak, beyaz, kırmızı, mor veya birden fazla aynı meyve renklerde olabilir.

Dut ayıklamak resmi web sitesinden satın almak için tıklayınız

Dut Faydaları Sağlık

 • Lezzetli, etli, sulu dut düşük kalori (sadece 100 gr 43 kalori). Onlar sağlık teşvik polifenol pigment antioksidanlar, mineraller ve optimum sağlık için gerekli olan Vitaminler gibi bitki besin bileşenleri içerir.
 • Dutlar Bakalit flavonoid fitokimyasallar Antosiyaninler olarak adlandırılan önemli ölçüde yüksek miktarda var. Bilimsel çalışmalar göstermiştir bu tüketim çilek kanser, yaşlanma ve nörolojik hastalıklar, iltihabı, şeker hastalığı ve bakteriyel enfeksiyonlar karşı potansiyel sağlık etkileri vardır.
 • Çilek resveratrol, başka bir polifenol flavonoid antioksidan içerir. Resveratrol, kan damarlarında moleküler mekanizması değiştirmeden tarafından felç riskine karşı korur; onların duyarlılık ile hasar azaltma (tansiyon yükseltmek damar daralma neden olan sistemik bir hormon) anjiyotensin etkinliği azalmıştır ve vazodilatör hormon, nitrik oksit üretimi arttı.
 • Ayrıca, bu meyveleri da doğal ve güçlü bir antioksidan ile mükemmel bir kaynak (36,4 RDI yaklaşık % 61'i, 100 mg), c vitamini vardır. C vitamini açısından zengin gıdaların tüketimi enfeksiyöz ajanlar, sayaç inflamasyon karşı dayanıklılık geliştirmek ve zararlı serbest radikalleri temizlemek vücut yardımcı olur.
 • Ayrıca, çilek, Ayrıca az miktarda A vitamini, E vitamini ve yukarıda sözü edilen antioksidan ek olarak içerir. Dut tüketimi sağlık teşvik flavonoid polifenolik antioksidanlar lutein, zea-xanthin, β-karoten ve içinde küçük ama önemli miktarda özellikle a-karoten gibi başka bir grup sağlar. Tamamen, bu bileşiklerin hareket serbest radikal oksijen elde edilen ve Reaktif oksijen türlerine (ROS)'de, yaşlanma ve çeşitli hastalık süreçlerini bir rol oynamak zararlı etkilerinden korunmasına yardımcı olur.
 • Müzik-xanthin, önemli bir diyet karotenoid seçerek içine nerede sağlamak antioksidan fonksiyonları ve retina ışık filtreleme eylemleri aracılığıyla zararlı ultraviyole ışınlarına karşı korur sanmıştım retina makula lutea yoğunlaşmaktadır.
 • Dutlar meyveler arasında nadir bir özellik olan demir, mükemmel bir kaynak, 1.85 mg/100 g meyve (yaklaşık %23 RDI) içerir. Demir, hemoglobin kırmızı kan hücreleri içindeki bir bileşen olan kanın oksijen taşıma kapasitesini belirler.
 • Onlar potasyum, manganez ve magnezyum gibi mineraller de iyi bir kaynak. Potasyum kalp hızı ve kan basıncı kontrolü yardımcı olan önemli bir hücre ve vücut sıvıları bileşenidir. Mangan vücudun antioksidan enzim, süperoksit dismutaz için ortak bir faktör olarak kullanılır.
 • Onlar zengin vitamin ve K. içeren vitamin B kompleks grubunda çok iyi miktarda vitamin B-6, niasin, riboflavin ve folik asit. Bu vitamin olarak ortak faktörler ve karbonhidrat, protein ve yağların metabolizmasında vücut yardım fonksiyonu vardır.
Beyaz dut özellikle daha flavorful ve diğer beyaz ve kırmızı çeşitleri daha lezzetli. Onların en yoğun sezon Mayıs-Ağustos ise, diğer iki çeşit İlkbahar geç tarafından kolayca kullanılabilir.

Etli meyveler flavorful ve ellerinde ağır mağazalarında bulabilirsiniz. Çürük, kanama ve batık meyveleri kaçının.

Bir kere evde, onları fermuarlı çanta için bir hafta kadar taze nerede kaldıklarını buzdolabı içinde yıkanmamış korur. Dutlar oldukça hızlı bir şekilde yağma. Yemek için bir konteyner (kase) olarak yerine soğuk su çilek yıkayın akan su. Bu şekilde onları yaralamak kaçının. Bu yöntem da çilek oda sıcaklığına getirmek ve lezzet ve tat artırır.

Dut ayıklamak resmi web sitesinden satın almak için tıklayınız

Hazırlık ve yöntemleri sunan

Temizlendikten sonra yavaşça onları yumuşak bir bez kullanarak kuru pat. Dikkat çekmek değil veya başka meyveler basın onlar leke kumaş, el, vs. O zaman, uzak kök sonuna parmakları ile off pinching veya ya kullanarak bir küçük makas ya da bıçak paring kırpın.

Çilek mutfakta kendi benzersiz bir yer bulduk, basit dut pasta veya biraz daha karmaşık Karadut şarabı; tarifleri çeşitli tercih.

Bazı hizmet veren ipuçları şunlardır:

 • Taze dut, herhangi bir ilave olduğu gibi genel olarak yenir.
 • Onlar iyi diğer berry salata ile karıştırın.
 • Onlar-ebilmek var olmak büyük bir snack yemekler arasında.
 • Dut, reçel, reçel, tart şuruplar, vb tercih.
 • Kurutulmuş dut turta dolguları, dut kek, kurabiye, kek, vb kullanılabilir.
 • Onlar dondurma, smoothies ve yoğurt çilek, ahududu, vb gibi kullanılır.
Dut ayıklamak resmi web sitesinden satın almak için tıklayınız