Moruše Výživa Fakta A Přínosy Pro Zdraví

» » Moruše Výživa Fakta A Přínosy Pro Zdraví

Osvěžující sukulentní, kyselé a sladké moruše jsou opravdu bohaté na četné zdravotní prospěch flavonoid phyto živiny.

Botanicky, bobule jsou získány ze stromu bource morušového v rod z čeledi morušovníkovité: Morus. Vědecký název: Morus nigra. L. Ve španělštině bobule jsou známé jako moras.

Chcete-li koupit moruše extrahovat z oficiální webové stránky
Moruše Výživa Fakta A Přínosy Pro ZdravíVíce než sto druhů morus existují. V taxonomii druhy obecně jsou označeny barvou plody (bobule), ale barvy poupat a listů. Takže morus rostlina může vykazovat různé barevné bobule (černá, fialová, červená, bílá, atd.) v témže závodě.

Tři druhy byly uznány pro jejich hospodářský význam.

 • Moruše bílá (Morus alba) je původem z východní a střední Číny.
 • Červené nebo americký moruše (Morus rubra) je původem z východní Spojené státy.
 • Černé moruše (Morus nigra) je západní Asii.
Moruše jsou velké, listnaté stromy, které jsou původní v teplých, mírných a subtropických oblastech Asie, Afriky a Ameriky. Technicky plody moruše je agregace malých plodů, podélně uspořádány kolem středové osy jako blackberry nebo Loganovy ostružiny. Každé ovoce opatření 2-5 cm dlouhé. U většiny druhů tyto plody jsou fialová červená když dozrát; mohou však být bílá, červená, fialová nebo více barvami v stejné ovoce.

Chcete-li koupit moruše extrahovat z oficiální webové stránky

Zdravotní přínosy moruše

 • Lahodné, masité, sukulentní moruše jsou málo kalorií (pouhých 43 kalorií na 100 g). Obsahují zdraví prospěšné sloučeniny phyto živiny jako pigment polyfenolické antioxidanty, minerály a vitamíny, které jsou zásadní pro optimální zdraví.
 • Moruše mají značně vysoké množství flavonoidů fenolických fytochemikálie zvané antokyanů. Vědecké studie prokázaly, že konzumace bobulí potenciální zdravotní účinky proti rakovině, stárnutí a neurologických onemocnění, zánět, cukrovka a bakteriálních infekcí.
 • Bobule obsahují resveratrol, další antioxidačních flavonoidů polyfenolů. Resveratrol chrání proti riziko mrtvice tím, že mění molekulární mechanismy v cév; snížení jejich náchylnost k poškození prostřednictvím snížená aktivita angiotenzin (systémové hormon způsobuje zúžení krevních cév, který by zvýšení krevního tlaku) a zvýšení produkce hormonů vazodilatační, oxid dusnatý.
 • Kromě toho tyto bobule jsou výborným zdrojem vitamínu c (36.4 mg na 100, asi 61 % RDI), což je také silný přírodní antioxidant. Konzumace potravin bohatých na vitamin C pomáhá tělu vyvinout odolnost proti infekčním agens, proti zánětu a uklidit škodlivé volné radikály.
 • Dále bobule rovněž obsahovat malá množství vitamínu a, vitamínu E a kromě výše zmíněných antioxidantů. Spotřeba mulberry poskytuje další skupina zdraví prospěšné flavonoid polyfenolických antioxidantů lutein, zea xantinem, ß karoten a karoten v malé, ale především značné množství. Dohromady tyto sloučeniny pomoci, působí jako ochrana před škodlivými účinky kyslíku odvodil volných radikálů a druhů reaktivních forem kyslíku (ROS), které hrají roli při stárnutí a různých chorobných procesů.
 • Zea xantinem, důležitá dietní Karotenoid selektivně soustřeďuje do sítnice macula lutea, kde předpokládá antioxidační funkce a chrání sítnici před škodlivými ultrafialovými paprsky skrze světlo filtrování akcí.
 • Moruše jsou vynikajícím zdrojem železa, což je vzácná vlastnost mezi plody, obsahují 1,85 mg/100 g plodů (asi 23 % RDI). Železo je součástí hemoglobinu v červených krvinkách, určuje kyslíku přepravovaných krev.
 • Jsou také dobrým zdrojem minerálů, jako je draslík, mangan a hořčík. Draslík je významnou složkou buněčné a tělních tekutin, která pomáhá kontrolovat srdeční frekvenci a krevní tlak. Mangan se používá v těle jako kofaktorem pro antioxidační enzym, superoxid dismutázy.
 • Jsou bohaté na skupiny B-komplex vitaminů a vitaminu K. obsahují velmi dobré množství vitaminu B 6, niacin, riboflavin a kyselinu listovou. Tyto vitaminy jsou funkce jako co-faktory a pomoci tělu v metabolismu sacharidů, bílkovin a tuků.
Bílé moruše jsou zejména svěžím a chutné než jejich kolegové bílé a červené odrůdy. Jejich vrchol sezóny je května až srpna, zatímco další dvě odrůdy jsou snadno dostupné do pozdního jara.

V obchodech hledejte dužnaté bobule, svěžím a těžké v rukou. Vyhněte se šrámy, krvácející a zapadlé bobule.

Jednou doma, uchování v síťovaném pouzdře neumyté uvnitř chladničky, kde zůstanou čerstvé pro až za týden. Moruše se poměrně rychle kazí. K jídlu, umýt bobule ve studené vodě v nádobě (misky) namísto v tekoucí vodou. Tímto způsobem se vyhnete, zranit je. Tato metoda také přináší bobule na pokojovou teplotu a zlepšuje jejich chuť a chuť.

Chcete-li koupit moruše extrahovat z oficiální webové stránky

Příprava a podávání metody

Po vyčištění, jemně pat je suchým, měkkým hadříkem. Postarej se zmáčknout nebo stisknutím jiného bobule budou skvrny hadřík, ruce, atd. Pak odříznout jeho stopky jednoduše skřípnutí s prsty, nebo pomocí malé nůžky nebo nůž paring.

Bobule našly své nezastupitelné místo v kuchyni, je to jednoduchý mulberry výsečového nebo poněkud složitější mulberry víno; jsou upřednostňovány v různých receptů.

Zde je několik tipů, porce:

 • Čerstvé moruše se obecně konzumují, jsou bez jakýchkoli přísad.
 • Oni dobře promíchejte s ostatními saláty berry.
 • Mohou být skvělou svačinku mezi jídly.
 • Moruše jsou upřednostňovány v džemy, rosoly, dortík sirupy, atd.
 • Sušené moruše lze použít v náplně koláčů, mulberry vdolky, cukroví, dorty, atd.
 • Používají se v LED krémy, smoothies a jogurt, jahody, maliny, atd.
Chcete-li koupit moruše extrahovat z oficiální webové stránky