Wartości Odżywcze Morwy I Korzyści Dla Zdrowia

» » Wartości Odżywcze Morwy I Korzyści Dla Zdrowia

Odświeżająco soczyste, kwaśny i słodki morwy są rzeczywiście bogaty w liczne zdrowia korzystających flawonoidów phyto-składników odżywczych.

Botanicznie, jagody są uzyskiwane z drzewo jedwabników, należących do rodziny Morwowate w rodzaju: Morus. Nazwa naukowa: Morus nigra. L. W języku hiszpańskim jagody są znane jako mory.

Kliknij tutaj, aby kupić Mulberry wyciąg z oficjalnej strony internetowej
Wartości Odżywcze Morwy I Korzyści Dla ZdrowiaIstnieje ponad sto gatunków morus. W taksonomii gatunków zazwyczaj są identyfikowane przez kolor owoce (jagody), ale kolor pąków i liści. Tak morus roślin mogą wykazywać jagody różnych kolorach (czarny, fioletowy, czerwony, biały, itp.) w tym samym zakładzie.

Trzy gatunki zostały uznane za ich znaczenie gospodarcze.

 • Morwy białej (Morus alba) jest macierzystym do Chin, Środkowej i Wschodniej.
 • Czerwony lub amerykański morwy (Morus rubra) pochodzi z wschodniej części Stanów Zjednoczonych.
 • Czarne morwy (Morus nigra) pochodzi z Azji Zachodniej.
Morwy są duże, liściastych drzew rodzimych ciepłym, umiarkowanym i subtropikalnych regionów Azji, Afryki i obu Ameryk. Technicznie owoc morwy jest agregacja owoców ułożonych podłużnie wokół osi środkowej jak blackberry lub z maliną. Każdy owoc środków 2-5 cm długości. U większości gatunków te jagody są, purpurowo czerwone gdy dojrzewają; Jednak mogą być biały, czerwony, fioletowy lub wielu kolorów w tych samych owoców.

Kliknij tutaj, aby kupić Mulberry wyciąg z oficjalnej strony internetowej

Korzyści zdrowotne wynikające z morwy

 • Pyszne, soczyste i mięsiste morwy są niskokaloryczne (zaledwie 43 kcal na 100 g). Zawierają związki phyto-składników odżywczych takich jak przeciwutleniacze polifenoli pigmentu, minerałów i witamin, które są niezbędne do optymalnego zdrowia promujących zdrowie.
 • Morwy mają znacznie duże ilości flawonoidów fenolowych związków chemicznych zwanych antocyjanami. Badania naukowe wykazały, że zużycie jagody mają potencjalny wpływ na zdrowie przed rakiem, starzenia się i neurologiczne choroby, zapalenie, cukrzyca i zakażeń bakteryjnych.
 • Jagody zawierają resveratrol, inny polifenoli flawonoidów przeciwutleniaczy. Resweratrol chroni przed ryzykiem udaru mózgu zmieniając mechanizmów molekularnych w naczyniach krwionośnych; zmniejszenie ich podatność na uszkodzenia przez zmniejszenie aktywności angiotensyny (systemowe hormonu powoduje zwężenie naczyń krwionośnych, które chcieliby podnieść ciśnienie krwi) i zwiększa produkcję hormonu rozszerzające naczynia krwionośne tlenku azotu.
 • Ponadto te jagody są doskonałym źródłem witaminy C (36.4 mg na 100, około 61% RDI), który jest również silnym przeciwutleniaczem, naturalne. Spożycie pokarmów bogatych w witaminę C, pomaga organizmowi rozwijają odporność na czynniki zakaźne, licznik zapalenie i oczyść szkodliwych wolnych rodników.
 • Ponadto jagody zawierają również niewielkie ilości witaminy a, witaminy E i oprócz wyżej wymienionych przeciwutleniaczy. Zużycie morwy zapewnia innej grupy flawonoidów przeciwutleniaczy polifenolowych luteiny, zea-xanthin, ß karoten i a karoten w małych, ale przede wszystkim znaczne ilości promujących zdrowie. W sumie te związki pomoc, działać jak chronić przed szkodliwym działaniem wolnych rodników tlenowych i gatunków reaktywnych form tlenu (ROS), które odgrywają rolę w starzenia się i różnych procesów chorobowych.
 • ZEA-xanthin, ważne karotenoidy diety selektywnie koncentraty do siatkówki Plamka żółta lutea, pomyślał, przeciwutleniacz funkcje i zabezpiecza siatkówkę przed szkodliwymi promieniami UV przez akcje filtrowania światła.
 • Morwy są doskonałym źródłem żelaza, która jest funkcją rzadkie wśród jagody, zawierają 1,85 mg/100 g owoców (około 23% RDI). Żelazo jest składnikiem hemoglobiny wewnątrz krwinek czerwonych określa pojemność tlenowa krwi.
 • Są również dobrym źródłem minerałów takich jak potas, mangan i magnezu. Potas jest ważnym składnikiem komórek i płynów ustrojowych, pomaga w kontrolowaniu częstości akcji serca i ciśnienie krwi. Mangan jest używany przez organizm jako czynnik współpracy dla przeciwutleniacz enzymu dysmutazy ponadtlenkowej.
 • Są one bogate w grupy B-kompleks witamin i witaminy K. zawierają bardzo dobre ilości witamina B-6, Niacyna, ryboflawina i kwas foliowy. Tych witamin są funkcji jako czynniki, współpracy i pomocy ciała w metabolizmie węglowodanów, białek i tłuszczów.
Morwy białej w szczególności są bardziej aromatyczne i smaczne niż ich kolegów odmian białych i czerwonych. Ich szczyt sezonu jest maja do sierpnia, podczas gdy pozostałe dwie odmiany są łatwo dostępne przez późną wiosną.

W sklepach poszukaj mięsiste jagody, aromatyczne i ciężkie w ręce. Uniknąć posiniaczone, krwawienia i zatopiony jagody.

Raz w domu, zachowania ich w błyskawicznym Nieumyty wewnątrz lodówki, gdzie pozostają świeże do nawet tydzień. Morwy dość szybko się psują. Do jedzenia, mycia jagód w zimnej wody w pojemniku (miska) zamiast w bieżącej wodzie. W ten sposób można uniknąć, raniąc ich. Ta metoda również przynosi owoce do temperatury pokojowej i poprawia ich smak i gust.

Kliknij tutaj, aby kupić Mulberry wyciąg z oficjalnej strony internetowej

Przygotowania i serwowania metody

Po oczyszczeniu, delikatnie głaskać je suche, przy pomocy miękkiej ściereczki. Zająć się wycisnąć lub naciśnij jeszcze jagody będą plamy szmatką, strony, itp. Następnie Przytnij jej końcu po prostu ściskając się palcami lub albo za pomocą małych nożyczek lub noża paring.

Jagody znaleźć ich wyjątkowe miejsce w kuchni, czy to ciasto proste morwy lub nieco bardziej skomplikowane morwy wina; one są preferowane w różnych receptur.

Oto kilka porad porcji:

 • Świeże morwy zazwyczaj spożywane są bez żadnych dodatków.
 • Mieszają się one również z innych jagód sałatki.
 • Mogą być wielkie przekąska między posiłkami.
 • Morwy są preferowane w dżemy, galaretki, kwaśny syropy, itp.
 • Suszone morwy może służyć w nadzienia Ciasto, morwy babeczki, ciasteczka, ciasta, itp.
 • Są one używane w lody, koktajle i jogurt jak truskawki, maliny, itp.
Kliknij tutaj, aby kupić Mulberry wyciąg z oficjalnej strony internetowej